
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kΩ |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.5494 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 889 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 6 pF |
| Schedule B | 8541600080 |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Packaging | Reel |
| Operating Mode | Fundamental |
| Drive Level | 100 nW |
Stock: 7100
Distributors
pcbx
Unit Price$0.93871
Ext.Price$0.93871
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.93871 | $0.93871 |
| 10 | $0.77627 | $7.76270 |
| 25 | $0.76029 | $19.00725 |
| 50 | $0.74464 | $37.23200 |
| 100 | $0.71301 | $71.30100 |
| 300 | $0.67795 | $203.38500 |
| 500 | $0.64462 | $322.31000 |
| 1000 | $0.61640 | $616.40000 |
| 3000 | $0.57537 | $1726.11000 |
| 5000 | $0.55229 | $2761.45000 |
